Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /Laser Fiber czy CO2

Laser Fiber czy CO2

Są różne głowice tnące do wyboru. Firma KIMLA stosuje głowice smukłe i lekkie.
Ich przeznaczenie to głównie cienkie blachy gdzie dynamikę maszyny można wykorzystać, ponieważ przy skomplikowanych kształtach w cienkich blachach wyznacznikiem wydajności nie jest źródło tylko właśnie dynamika maszyny.

Przy większych mocach i grubszych blachach ta dynamika traci trochę na znaczeniu, jednak lasery fiber właśnie przy cienkich blachach wykazują znaczną przewagę nad CO2 i do takich właśnie są projektowane.

Błędem jest dążenie na siłę do osiągnięcia grubości cięcia jak w CO2 ponieważ koszty stają się niebotyczne a efekt i tak daleki od ideału.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie 2 maszyn. Waterjeta i lasera fiber.
Ten pierwszy do grubszych blach i materiałów których laser nie potnie, a druga właśnie do cienkich blach gdzie można laserem wycinać taniej i z większa wydajnością.

Mając waterjeta potniemy blachę do 200mm, a laserem CO2 praktycznie ograniczamy się do 20mm.
Waterjet wytnie ładniej, dokładniej i bez nagrzewania. I na dodatek da się wyciąć fi 6mm w blasze 40mm, a laser tego nie zrobi.

Laser CO2 sprawdzi się najlepiej przy grubościach stali czarnej 12-20mm
Poniżej tej wartości laser fiber, a powyżej waterjet.

Cena lasera CO2 4kW, to suma: cena Laser fiber 2kW i cena waterjeta co daje nam ogromne możliwości cięcia różnych materiałów do 200mm nie wydając więcen niż ile trzeba zapłacić za laser CO2.

 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LASERACH FIBER:

http://www.kimla.pl/produkt-128-Laser-swiatlowodowy-Flashcut-1530