Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Frezarka CNC do modeli BPF 2131

Ploter o obszarze roboczym 2100 na 3100mm ze stołem próżniowym lub T-rowkowy o rozstawie 100mm pozwalającym na łatwe mocowanie materiałów lub uchwytów mocujących. Wrzeciono HSD 9kW, 24000obr/min chłodzone powietrzem trwałe i niezawodne. Ta maszyna to idealne rozwiązanie dla stolarni i firm wykonywujących wielkogabarytowe modele. Zakres roboczy do 700mm pozwoli na obróbkę wysokich modeli. System korekcji długości narzędzia umożliwia szybką wymianę narzędzi, gdyż nie trzeba ponownie ustalać pozycji w osi "Z". Chłodzenie powietrzem lub mgłą olejową zwiększy żywotność narzędzi i przyspieszy wykonywanie projektów w materiałach które mają tendencję do zalepiania rowków wiórowych frezów.   Wrzeciono z Automatyczną Wymianą Narzędzi przyspieszyła pracę w projektach wymagających uzycia wielu narzedzi.  

Wyposażenie dodatkowe

Maszyna może być wyposażona w odciąg. Automatycznie opuszczana osłona połączona elastycznym przewodem z odciągiem jedno lub dwuworkowym usuwa większość pyłów i wiórów powstających przy pracach w drewnie i płytach drewnopodobnych. Znacząco podnosi to komfort pracy i pozwala na łatwiejsze utrzymanie maszyny i otoczenia w czystości.

Aby rozszerzyć funkcjonalność maszyny idealnym rozwiązaniem byłoby użycie agregatu kątowego. Można na nim zamontować piłę tarczową lub frez, dzięki temu można wiercić w boku płyty pod zawiasy czy wybierać kieszenie pod zamki

Oś obrotowa na stole pozwoliła by na obróbkę elementów obrotowych jak rze¼bione nogi do stołów, modele butelek do napojów czy po prostu elementów wymagających obróbki z kilku stron z jednego zamocowania. Dzięki zastosowaniu osi obrotowej możliwe też jest wykonywanie ślimaków do transportu butelek w rozlewniach. 

Frezarki CNC do modeli występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.