Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Centrum do obróbki drewna

 Centrum do obróbki drewna BPF1625 o obszarze roboczym x1600, y2500, z400mm. Jest uniwersalnym urządzeniem do wysokowydajnej obróbki skrawaniem drewna i materiałów drewnopochodnych, a także   tworzyw sztucznych,   materiałów kompozytowych i metali kolorowych. Próżniowy system mocowania materiału  umożliwiającymi silne mocowanie obrabianego materiału. Obszar próżni stołu podzielony jest na dwie sekcje, możemy korzystać z jednej z dwóch sekcji lub, jeżeli element jest duży, z obu na raz. Na każdej sekcji obszar działania próżni jesteśmy w stanie elastycznie dostosowywać do obrabianego materiału, jest również kompatybilny z próżniowymi systemami mocowania niemieckiej firmy Schmalz. Maszyna ma stół w części hybrydowy co pozwala na klasyczne zamontowanie materiału lub zamocowanie osi obrotowej dzięki której możemy wykonywać np: rze¼bione nogi do stołów, elementy balustrad. System automatycznej wymiany narzędzia z magazynem znacznie podnosi wydajność maszyny i pozwala na automatyzację całego procesu obróbki. Zastosowane wrzeciono renomowanej firmy HSD o mocy 9kW i stożku ISO30 zapewnia najwyższą wydajność przy zachowaniu doskonałej jakości. Obrabiarka ta wyposażona jest w system sterowanych kątowo głowic narzędziowych pobieranych z magazynu z pełną interpolacją symultaniczną 4D co umożliwia prace poziomym frezem, wycinanie piłą itp.

 Wyposażenie dodatkowe

Maszyna może być wyposażona w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie płyt przed obróbką. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

Do prac w drewnie polecamy automatycznie opuszczany kosz  z odciągiem pyłów i poprawia on znacząco komfort pracy.

Naciskowe maty bezpieczeństwa zwiększają poziom bezpieczeństwa przerywają i blokują możliwość pracy gdy ktoś znajduje zbyt blisko maszyny.  

Zamiast magazynu liniowego można zastosować magazyn obrotowy jeżdżący na bramie. Dzięki niemu wymiana narzędzi będzie jeszcze szybsza. 

 

Centa Obróbkowe występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Skanowanie modelu płaskiego i obrotowego za pomocą skanera laserowego
Liniowy magazyn narzędzi
Nesting płyt meblarskich; na zdjeciu widoczna stopa dociskowo - odciągowa
Wnętrze sterownika
Filmy
Centrum do obróbki drewna
OBRABIANE MATERIAŁY: