Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Ploter tnący CNC Blackbird

Ploter serii BLACKBIRD CNC w wersji z nożem oscylacyjnym na zdjęciu prezentowany jest model 1020 o obszarze roboczym 1000x2000mm a zakres roboczy osi Z wynosi 150mm. Jest to sprawdzona konstrukcja zawierająca wiele nowatorskich rozwiązań które opracowaliśmy na bazie wieloletnich doświadczeń. Maszyny tej serii adresowane są przede wszystkim dla firm reklamowych, producentów opakowań, zakładów usługowych. Wszystkie maszyny serii BLACKBIRD wyposażone są system sterowania z dynamiczną analizą wektorów, płynna regulacją prędkości posuwu. W pełni zostały osłonięte prowadnice, śruby kulowe i czujniki krańcowe optyczne, co zapewnia minimum czynności obsługowych związanych z czyszczeniem i konserwacją maszyny. 

Plotery tnące BlackBird występują w kilku wersjach. Najcześciej wybieraną maszyną z tej grupy jest urządzenie z wyposażeniem prezentowanym na zdjęciu. Z elektrycznym nożem oscylacyjnym i stołem podciśnieniowym o definiowalnym obszarze.

Stoł stół podciśnieniowy, który doskonale sprawdza się w mocowaniu dużych arkuszy kartonu, papieru, folii, tworzyw uszczelkarskich, tkanin, gumy i innych materiałów. Jako warstwa pośrednia pomiędzy stołem a materiałem stosuje się płyty HDF. Nadają się do tego celu idealnie, ponieważ przepuszczają powietrze, więc leżący na nich materiał jest przymocowany. Można wycinać elementy na wylot nie martwiąc sie o uszkodzenie stołu. Gdy się zniszczą można je splanować lub wymienić na nowe, zaletą jest też to, że są tanie i łatwo dostępne.

Alternatywą dla wrzeciona bez wymiany jest wrzeciono z automatyczną wymianą narzędzi plus magazyn narzędzi, usprawni ono i skróci czas obróbki wymagającej zastosowania wielu narzędzi. 

Zamiast samoego noża można zastosować aktywną głowicę z nożem oscylacyjnym i bigownikiem. Idealna do wykonywania prac w papierze, kartonie, tekturze, gumie, skórze, tkaninach i innych miękkich materiałach. Dzięki niej możemy wykonywać prototypy opakowań przed wykonaniem wykrojnika, wyciąć małe i średnie serie uszczelek, próbne wykroje do butów itd. 

Galeria
Uszczelka wycięta nożem oscylacyjnym (materiał: Gambit)
Wycinanie nożem aktywnym
Cutter - wycinanie tektury
Wnętrze sterownika
Filmy