Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Waterjet Streamcut 2060

Już dostępna z najnowszym systemem sterowania High Speed z całkowicie automatycznym generatorem ścieżki narzędzia.

Pełna biblioteka materiałów
Nesting - system rozkładu optymalnego
Automatyczne ścieżki dla części w otworach
Parametryczne wejścia w materiał
Automatyczne usuwanie efektu stożka
Wczytywanie wielu plików DXF na raz
Wybór jakości cięcia na dowolnych krawędziach

POBIERZ KATALOG W PDF

Przeczytaj też artykuł o pompach:
http://www.kimla.pl/wzmacniaczowa-czy-korbowodowa

Obszar roboczy 2000x6000 to wielkość dla wymagających. Doskonały dla firm tnących metale, gdy standardowe wielkości maszyn nie są już wystarczające.


Najniższe koszty utrzymania pompy i głowicy
Kimla produkowane maszyny waterjet wyposaża w pompę wysokociśnieniowa ze wzmacniaczem ciśnienia i osprzętem renomowanej amerykańskiej firmy Accustream. Pompy produkowane przez Accustream wyróżniają się najniższymi kosztami utrzymania, które wynoszą ok. 1.25 USD na godzinę pracy. Na uwagę zasługuje fakt że koszty utrzymania pomp niektórych producentów są nawet czterokrotnie wyższe. Jest to szczególnie istotne, ponieważ na konkurencyjnym rynku usług waterjet koszty eksploatacyjne mogą decydować o powodzeniu przedsięwzięcia.


Regulacja ilości ścierniwa
Maszyny Kimla wyposażone są w regulator ścierniwa firmy Accustream z płynnie regulowaną ilością garnetu dostarczanego do głowicy. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie ilości ścierniwa do ciętego materiału i specyficznych warunków obróbki.


Kompaktowa konstrukcja zajmująca niewiele przestrzeni
Produkowane przez firmę Kimla maszyny waterjet charakteryzują się niezwykle kompaktową konstrukcją, która wymaga niewiele przestrzeni i jest wygodna w obsłudze. Dostęp do materiału leżącego na ruszcie wanny jest możliwy z czterech stron i pozwala operatorowi na swobodne operowanie materiałem i zbieranie wyciętych detali.


Zasobnik ścierniwa 300kg z systemem zasypowym
Zbiorniki na ścierniwo dostarczane z maszynami Kimla mają pojemność 200 litrów co pozwala na wielogodzinne cięcie bez
konieczności przerywania pracy w celu uzupełnienia ścierniwa. Pojemnik zasypowy pozwala na wygodne uzupełnianie ścierniwa poprzez zastosowanie automatycznie podnoszącego się zaworu grzybowego.


Płynna regulacja prędkości cięcia
Prędkość posuwu przy cięciu na maszynach waterjet jest uzależniona od rodzaju materiału, jego grubości i jakości, którą chcemy uzyskać. W niektórych maszynach nie ma możliwości wybrania innej prędkości posuwu, niż założył producent. W maszynach Kimla jest możliwość płynnej regulacji prędkości posuwu umożliwiając operatorowi dostosowanie prędkości do szczególnych wymagań.


Serwonapędy cyfrowe AC
Maszyny Waterjet powinny być napędzane silnikami umożliwiającymi pewne i powtarzalne odwzorowanie obrabianego kształtu. W związku z tym na napędach nie powinno się oszczędzać. Niektóre firmy (włącznie z tymi renomowanymi) stosują do napędu posuwów silniki krokowe, które nie mają sprzężenia zwrotnego pozycji i w przypadku przeciążenia mogą tą pozycję utracić "zgubić kroki" niszcząc cały materiał. W maszynach waterjet Kimla zastosowano nowoczesne serwonapędy AC ze sterowaniem wektorowym i sprzężeniem zwrotnym pozycji do ciągłej kontroli położenia głowicy.

Interpolator RTE
Większość systemów sterowania do maszyn cnc ma od wielu lat podobna strukturę logiczną regulatorów serwonapędów. Jest to architektura szeregowa. Pozycja zadana z interpolatora jest porównywana z wartością zmierzoną i uchyb przekazywany jest do regulatora pozycji, z jego wyjścia zadaje się prędkość, wyjście regulatora prędkości zadaje moment i dopiero na końcu jest serwonapęd. Takie podejście powoduje znaczne opó¼nienia ograniczając dynamikę regulacji. W maszynach Kimla zastosowano regulator z równoległym zadawaniem pozycji, prędkości, momentu i zrywu, co było możliwe dzięki bardzo szybkiej transmisji danych pomiędzy interpolatorem, a serwonapędami za pomocą Ethernetu czasu rzeczywistego (RTE). W efekcie znacząco wzrosły dokładności dynamiczny maszyn. Uwidacznia się to szczególnie przy wysokich prędkościach i skomplikowanych kształtach.


Przebijanie niskociśnieniowe
Niektóre materiały takie jak szkło, kamień ceramika, mają skłonność do pękania i odprysków podczas przebijania. Maszyny Kimla zostały w związku s tym wyposażone w możliwość niskociśnieniowego przebijania, co umożliwia ograniczenie siły uderzenia strumienia podczas przebijania materiału.


Oprogramowanie do generowania ścieżki narzędzia
W maszynach waterjet niezwykle istotne jest dynamiczne sterowanie prędkością pracy, która powinna być uzależniona od kształtu ścieżki narzędzia. Oprogramowanie maszyn Kimla posiada możliwość automatycznego generowania ścieżek narzędzia na podstawie plików dxf, plt, itp. oraz umożliwia rysowanie elementów we wbudowanym edytorze. Moduł generacji ścieżki narzędzia automatycznie generuje trasę narzędzia z uwzględnieniem dynamiki prędkości i średnicy strumienia tnącego. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ wiele maszyn innych producentów, szczególnie tanich (np. chińskich), próbuje stosować w swoich maszynach systemy sterowania do frezarek, co wymusza pracę z prędkościami najmniejszymi przy danym kształcie. Wydajność takiego rozwiązania jest wielokrotnie niższa niż w przypadku maszyn Kimla i innych wiodących producentów maszyn waterjet.


Złoty medal MTP za wycinarkę Waterjet Kimla Streamcut 5D

Galeria
Manometry ciśnienia oleju i wody pompy AccuStream A-6015
Wycinanie elementu z aluminium maszyną waterjet z głowicą pięcioosiową
Głowica do piecioosiowej maszyny Waterjet
Pompa AccuStream - panel sterowniczy
WaterJet - wycinanie aluminium 15mm
Pompa AccuStream - wzmacniacz ciśnienia
Model prototypu głowicy waterjeta 5-cio osiowego
Filmy