Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Laser światłowodowy Flashcut Linear z napędami liniowymi


RODZAJE LASERÓW Z GENERATOREM ŚWIATŁOWODOWYM:

Lasery światłowodowe występują w dwóch wersjach: wersji jednomodowej
i wielomodowej. Wersję jednomodową stosuje się przy wyjątkowo cienkich blachach, ponieważ możliwość skupienia ich wiązki jest kilkukrotnie większa, niż możliwość skupienia wiązki laserów wielomodowych. Jednomodowość lasera jest cechą szczególnie przydatną przy cięciu cienkich blach, ponieważ przy takich blachach jeszcze nie ujawnia się problem przepływu gazu przez wyciętą szczelinę, a niewielka średnica plamki daje większą koncentrację energii. Do cięcia grubszych blach konieczne jest stosowanie większej średnicy skupionego promienia. Powyżej pewnego zakresu grubości blach należy stosować lasery wielodomowe ze względu na możliwość dalszego zwiększania średnicy skupionego promienia. Fakt ten sprawia, że wielu producentów laserów światłowodowych nie wykorzystuje w swoich urządzeniach laserów jednomodowych ( ponieważ uznają brak możliwości zwiększenia średnicy skupionego promienia ponad pewną granicę za istotne ograniczenie), a stosują tylko lasery wielomodowe. W przypadku cięcia cienkich blach lasery jednomodowe mają istotną przewagę zarówno nad laserami wielodomowymi Fiber, jak i laserami CO2.
Firma Kimla optymalnie dobiera rodzaj lasera i jego moc oraz konfigurację optyki do jak najbardziej efektywnego i wydajnego cięcia materiałów stosowanych przez klientów. Zdecydowanie zwiększa to wydajność, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Lasery światłowodowe Kimla Flashcut mają możliwość zmiany wielkości plamki skupionego promienia, co umożliwia optymalne dostosowanie parametrów optycznych lasera do rodzaju i grubości blachy. W przypadku lasera CO2 nie mamy wpływu na średnicę wiązki, którą zamierzamy skupić w głowicy. W laserze światłowodowym transmisja odbywa się za pomocą światłowodu, a promień po wyjściu ze światłowodu musi zostać skolimowany. Kolimacja oznacza przetwarzanie wiązki rozbieżnej na wiązkę równoległą. Ten proces jest dokonywany za pomocą soczewki kolimatora. Dostosowując długość ogniskowej soczewki kolimatora mamy wpływ na średnicę wiązki. Od średnicy wiązki zależy w dużym stopniu jej wielkość po skupieniu. Wartość ta ma wpływ na szybkość i możliwość cięcia materiałów o różnej grubości. Im cieńszy materiał, tym mniejszą średnicę skupionego promienia należy zastosować. Umożliwia to optymalne wykorzystanie dostępnej mocy. Do cięcia grubszych materiałów należy zwiększać średnicę skupionego promienia. Przy zbyt małej średnicy skupionego promienia szczelina jest tak mała, że gaz osłonowy nie może wydmuchać stopionego materiału.

RÓŻNORODNOŚĆ KONFIGURACJI LASERA KIMLA FLASHCUT

Lasery firmy Kimla produkowane są w bardzo różnych konfiguracjach i w różnych obszarach roboczych. Ta różnorodność dotyczy zarówno stopnia automatyzacji maszyny, jak i mocy lasera oraz jego konfiguracji. Firma Kimla produkuje zarówno lasery z jednym stołem roboczym, których istotnym czynnikiem, przy wysokiej wydajności, jest niska cena, jak i lasery produkcyjne z automatyczną wymianą palet o wysokim stopniu automatyzacji, systemami odciągowymi oraz systemami do nestingu i przygotowania produkcji.
Lasery produkcyjne są maszynami o większej wydajności, większej prędkości maksymalnej i większych przyspieszeniach. Lasery światłowodowe Kimla dzięki unikalnym możliwościom bardzo szybkiego cięcia cienkich blach doskonale nadają się do wycinania jako alternatywa dla laserów CO2 , a nawet dla wykrawarek rewolwerowych, które dotychczas były uznawane za najtańszą technologię cięcia powtarzalnych elementów z blach. Dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom zastosowanym w laserach światłowodowych, wycinanie blach cienkich laserem Fiber stało się tańsze niż wycinanie na prasach rewolwerowych.

Atutem laserów światłowodowych FIRMY KIMLA jest ich wysoka jakość
i wydajność oraz możliwość ich dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta przy korzystnej cenie, znacznie atrakcyjniejszej, niż w przypadku innych urządzeń oferowanych na rynku.

 

Galeria
elementy ze stali nierdzewnej wycięte laserem światłowodowym
Filmy
Laser światłowodowy Flashcut Linear z napędami liniowymi
OBRABIANE MATERIAŁY: