Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Frezarka CNC 5D do pianek i gąbek BFN2131

Frezarka CNC 5-OSI o zakresach X-2100mm, Y-3100mm, Z-700mm przystosowana do obróbki pianek i gąbek. Maszyna została wyposażona w stół próżniowy pozwalający na szybkie mocowanie obrabianych elementów.


Maszyna została wyposażona dodatkowo w głowicę oscylacyjną. Taka konfiguracja pozwala na wykonywanie wypełnień opakowań z pianek i gąbek dla nietypowych kształtów. Dzięki mocowaniu noża oscylacyjnego na skrętno-uchylnej głowicy można wykonywać kształty które wcześniej były nie osiągalne.


Obszar działania próżni można elastycznie dostosować, jest również kompatybilny z próżniowymi systemami mocowania niemieckiej firmy Schmalz. „Pięcioosiówka", obrobi detale, w których wysokie i pionowe ścianki uniemożliwiają obróbkę na maszynach 3 osiowych. Frezarki 5D wykorzystywane są przy wykonywaniu modeli do termoformowania, laminowania, odlewania. Obrabiają drewno, żywice, aluminium, materiały kompozytowe. Służą również do obcinania nadlewek po laminowaniu i termoformowaniu. Zastosowanie skanującej sondy dotykowej, pozwala na wprowadzanie z natury kształtu obcinanej wypraski, a zastosowanie głowicy dozującej, pozwala na nakładanie klejów, past i ciekłych uszczelek.

Dzięki unikalnemu systemowi sterowania z dynamiczną analizą wektorów, opłacalne jest wykonywanie styropianowych modeli odlewniczych jednorazowego użytku. System sterowania oparty jest na najnowocześniejsze technologii wykorzystującej Ethernet Czasu Rzeczywistego, co pozwalają na wielokrotne zmniejszenie dynamicznych błędów pozycji podczas szybkich obróbek.

Magazyn obrotowy umieszczony jest na bramie i zawiera 12 miejsc na narzędzia.  Magazyn obrotowy znacząco przyśpiesza proces automatycznej wymiany narzędzia – szczególnie kiedy maszyna jest dłuższa.  Zastosowanie magazynu obrotowego nie ogranicza w żaden sposób powierzchni roboczej, w której można obrabiać materiały.


W maszynach 5D mogą być zastosowane głowice skrętno-uchylne z wrzecionami o mocach od 2.4 do 25kW, co zapewnia bardzo szerokie spektrum zastosowań.

Galeria
Maszyna pięcioosiowa
Głowica tnąca na maszynie pięcioosiowej
Obrotowy magazyn narzędzi
Prowadnica liniowa i listwa zębata osi Y
Czujnik długości narzędzia plotera BPF
Szafa sterująca zawierająca komputer i eletronikę sterującą maszyną
Instalacja elektryczna
Obrotowy magazyn narzędzi
Narzędzia w magazynie obrotowym
Stół próżniowy
Wrzeciono maszyny 5-cio osiowej
Wnętrze sterownika