Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Frezarka CNC HSM BFN 1006

Wysokoobrotowa frezarka bramowa CNC przeznaczona jest do obróbki materiałów skrawalnych frezami trzpieniowymi, grawerskimi, wiertłami itp. Obszar roboczy 1000x625x400 mm umożliwia wykonywanie form wtryskowych, tłoczników, wykrojników ze stali, aluminium, obróbkę modeli odlewniczych, do termoformowania. Dzięki zastosowaniu wrzeciona o mocy 7kW 24.000 obr/min możliwa jest bardzo wydajna obróbka. Zainstalowany system sterowania 3D z dynamiczną analizą wektorów umożliwia obróbkę HSM (High Speed Machining).


Standardowo urządzenie wyposażone jest w serwonapędy i przeniesienie napędu za pomocą śruby kulowej. Istnieje możliwość zamontowania napędów liniowych stosowanych zamiast tradycyjnych śrub tocznych dotychczas używanych w maszynach CNC. Jest to pierwsza Polska maszyna produkowana seryjnie oparta na napędach liniowych na wszystkich osiach. Urządzenie ma zastosowane układy pomiarowe o rozdzielczości 1 nm i dokładności 5 mikrometrów na metrze.Rozwiązania takie do tej pory w skali świata są bardzo drogie i praktycznie niedostępne dla osób potrzebujących takiej technologii. W związku z tym, że nasza firma opracowała system sterowania, elektronikę, oprogramowanie i drivery oraz same silniki liniowe dedykowane do lekkich, wydajnych, szybkich i dokładnych obrabiarek CNC umożliwiło to nam znaczne ograniczenie kosztów produkcji i zaproponowanie maszyny w nieporównywalnie niższej cenie niż produkty konkurencyjne oferowane na rynku.

Maszyna w wersji bez kabiny powoduje, że stół jest przeletowy co pozwala na mocowanie materiałów, których zamocowanie w maszynie kabinowej byłoby niewygodne lub całkiem niemożliwe.

Wyposażenie dodatkowe

Maszynę można wyposażyć w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Przede wszystkim do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Ponad to może służyć on do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Kolejna możliwość to skanowanie powierzchni przed obróbką i uwzględnienie krzywizny materiału przy wykonywaniu projektu.

Oś obrotowa na stole rozszerza wachlarz możliwości maszyny o obróbkę elementów obrotowych.

Frezarki CNC HSM BFN występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Grawerowanie symboli i oznaczeń na stemplach i tłocznikach.
Elektroda z grafitu wykonana maszyną typu BFN
Matryca do tłoczenia wykonana z mosiądzu
Wynonanie elektrody miedzianej na maszynie BFN 1006 z wrzecionem 50.000 obr/min
Głowica skanująca dotykowa
Filmy