Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Wielkoformatowe Centrum Obróbcze CNC BPFT Linear

Wielkoformatowe centrum obróbcze CNC BPFT Linear jest wysokowydajnym urządzeniem, które zostało zaprojektowane jako platforma do maszyn obrabiających metodą skrawania w co najmniej 3 osiach. Dzięki zastosowaniu dodatkowych sterowanych osi, centrum obróbcze łączy w sobie funkcjonalność frezarki, tokarki, wiertarki, gwinciarki, urządzenia tnącego, bigującego, nalewającego, itp.

Centra obróbcze CNC firmy Kimla powstały na bazie ploterów przemysłowych, dzięki temu dziedziczą wszystkie ich zalety, między innymi: konstrukcja bramowa z obustronnym napędem serwonapędami oraz elektroniczną kompensacją kąta bramy.

W zależności od konfiguracji oraz dodatkowego wyposażenia urządzenie może być przeznaczone do obróbki zarówno tworzyw sztucznych, kompozytów ale przede wszystkich blach metali stopów lekkich (np. aluminium, mosiądz) oraz stalowych.

Jest to możliwe dzięki nowoczesnej, zwartej oraz dużo sztywniejszej konstrukcji bazowej maszyny w porównaniu z ploterami przemysłowymi.

Aby sprostać wymaganiom cięższej obróbki niektórych materiałów w centrach obróbczych instalowane są wrzeciona o mocy nawet do 20 kW z automatyczną wymianą narzędzi z magazynem liniowym lub obrotowym.

W wersji linear, maszyna posiada magnetyczne silniki liniowe, o najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości regulatorów pozycji, wynoszącej 20 kHz. Silniki skonstruowane są przy użyciu magnesów o wysokiej gęstości mocy, co zapewnia większą moc, przy zachowaniu tej samej masy w stosunku do rozwiązań dostępnych na rynku. Napęd przenoszony jest bezpośrednio, bez udziału przekładni i zamiany ruchu obrotowego na liniowy. Do samego pozycjonowania silników użyte zostały liniały pomiarowe o dokładności 0.005 mm/m i rozdzielczości 0,000001 mm. Takie rozwiązanie powoduje, że maszyna jest bardzo dokładna i szybka. W urządzeniu tym nie występuje efekt zużycia napędów, ani pojęcie luzu zwrotnego, ponieważ napęd realizowany jest bezpośrednio za pomocą pola magnetycznego. Oferowana przez nas maszyna jest pierwszym ploterem przemysłowym z napędami liniowymi na świecie.

Wielkoformatowe centra obróbcze najczęściej wyposażone są w stół rastrowy próżniowy wraz pompą próżniową niemieckiej firmy Becker o wydajności 250 m3/h. Ten rodzaj stołu umożliwia pewne mocowanie materiału zarówno w postaci arkuszy jak i elementów o nieregularnych kształtach za pośrednictwem standardowych bloczków próżniowych. W wersji ze stołem T-rowkowym istnieje możliwość mocowania materiału obrabianego mechanicznie, bezpośrednio na stole lub w imadle.

 

Galeria
Reklama świetlna
Czujnik długości narzędzia plotera BPF
Zdejmowana głowica z nożem elektrycznym nożem oscylacyjnym i bigownikiem
Fronty meblowe wykonane na maszynie Kimla
Specjalny frez do wykonywania otworów w drzwiach z blachy stalowej pod przeszklenia i witraże
Nowy typ głowicy z nożem oscylacyjnym - montowana na stałe opuszczana siłownikiem.
Obróbka polietylenu HDPE 20mm 0.3m/s!
Pierwszy etap obróbki, wybranie wnętrza litery S i sfazowanie krawędzi.
Wycinanie liter z płyty dibondu
Drugi etap - wycięcie litery
Dibond - frezowanie pod zagięcie i wycinanie 400 mm/s
Oś obrotowa z konikiem na maszynie ze stołem hybrydowym
Efekt wykonania ślimaka do transportu butelek ze zmiennym skokiem
Głowica kątowa do pił i frezów z ustawianym kątem. Pozwala na odchyłkę do poziomu w zakresie od -5° do 90°
Wycinanie tworzyw sztucznych
Głowica skanująca dotykowa
Uszczelka wycięta nożem oscylacyjnym (materiał: Gambit)
Krawęd¼ płyty warstwowej po obróbce
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Elementy reklamy świetlnej
Ślimak do transportu butelek
Obrotowy magazyn narzędzi
Narzędzia w magazynie obrotowym
Stół próżniowy
Kosz osłonowo - odciągowy
Wnętrze sterownika
Filmy