Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Ploter frezujący CNC Blackbird

Wyposażenie dodatkowe

Jako wyposażenie dodatkowe można również zamówić nożyk wleczony do cięcia np. folii. Jest to głowica montowana do wrzeciona natomiast niewymagająca załączenia obrotów. Program uwzględnia mimośród nożyka przy generowaniu ścieżki narzędzia, dzięki czemu nożyk sam ustawia się odpowiednio do kierunku cięcia.

Głowicę nalewającą. Doskonała do nakładania do farb, klejów do elementów dekoracyjnych, materiałów itp. Nadaje się do wszelkich innych płynnych materiałów, nakładanie stanie się proste i powtarzalne.  

Głowicę piszącą. Wysuwany automatycznie pisak nadaje się świetnie do znakowania elementów i detali. Umożliwi również wykorzystanie plotera frezującego jako ploter rysujący.

Chłodzenie ręczne lub automatyczne powietrzem/mgłą olejową przydatne zwłaszcza przy obróbce. Przyspieszy prace w każdym materiale a zwłaszcza w aluminium. Zmniejszy prawdopodobieństwo zalepienia się narzędzi przez co przedłuży ich żywotność.

Maszynę można również wyposażyć w skaner dotykowy. Spełnia on kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie płyt przed obróbką. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

 

Galeria
Jednoostrzowe, polerowane frezy specjalnie do obróbki pleksi, akrylu - idealna powierchnia boczna, superszybka obróbka
Dibond - frezowanie pod zagięcie i wycinanie 400 mm/s
Demontowalna głowica z elektrycznym nożem oscylującym
Wycinanie tworzyw sztucznych
Krawęd¼ płyty warstwowej po obróbce
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Elementy reklamy świetlnej
Cutter - wycinanie tektury
Panel sterowania plotera frezującego BlackBird
Wnętrze sterownika
Filmy