Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Ploter przemysłowy CNC

Ploter przemysłowy CNC w wersji High Speed. Maszyna ze stołem próżniowym na którym możemy zdefiniować obszary próżni idealnie dopasowane do obrabianych kształtów lub formatu materiału. Zastosowanie wydajnej pompy niemieckiej firmy Becker pozwala na pewne mocowanie materiału nawet jeśli np. obszar nie został ograniczony dokładnie lub wymagane jest wycięcie otworów w detalu. Wrzeciono z automatyczną wymianą i magazyn który pomieści 8, 10 lub 16 sztuk daje to możliwość stosowania odpowiednich frezów i wierteł, tak aby praca od surowego materiału do gotowego detalu odbywała się w jednym cyklu.

Maszyna jest wyposażona w odciąg. Automatycznie opuszczana osłona połączona elastycznym przewodem z odciągiem jedno- lub dwuworkowym usuwa większość pyłów i wiórów powstających przy pracach w drewnie i płytach drewnopodobnych. Znacząco podnosi to komfort pracy i pozwala na łatwiejsze utrzymanie maszyny i otoczenia w czystości.

Wyposażenie dodatkowe

Aby rozszerzyć funkcjonalność maszyny idealnym rozwiązaniem byłoby użycie agregatu kątowego. Można na nim zamontować piłę tarczową lub frez, dzięki temu można wiercić w boku płyty pod zawiasy czy wybierać kieszenie pod zamki.

Oś obrotowa na stole pozwoliła by na obróbkę elementów obrotowych jak rzeźbione nogi do stołów, modele butelek do napojów czy po prostu elementów wymagających obróbki z kilku stron z jednego zamocowania. Dzięki zastosowaniu osi obrotowej możliwe też jest wykonywanie ślimaków do transportu butelek w rozlewniach. 

Zamiast magazynu liniowego można zastosować magazyn obrotowy jeżdżący na bramie. Dzięki niemu wymiana narzędzi będzie jeszcze szybsza. 

Plotery przemysłowe CNC występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Liniowy magazyn narzędzi
Uszczelka wycięta nożem oscylacyjnym (materiał: Gambit)
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Elementy reklamy świetlnej
Obróbka tworzyw sztucznych
Cutter - wycinanie tektury
Wnętrze maszyny
Stół próżniowy
Wnętrze sterownika
Filmy
Ploter przemysłowy CNC
OBRABIANE MATERIAŁY: