Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Router przemysłowy High Speed

Router ze stołem roboczym o obszarze roboczym 2000 x 3000 mm w wariancie hybrydowym. Pozwala na mocowanie obrabianych elementów za pomocą próżni lub na stole T-rowkowym. Pompa renomowanej niemieckiej firmy Becker o wydajności 250m3/h gwarantuje stabilne mocowanie arkuszy kartonu, tektur, blach oraz wszelkiego rodzaju płyty drewnianych, drewnopochodnych i tworzyw sztucznych. Na stole T-rowkowym mocujemy wszelkie mniejsze elementy, których kształt i rozmiary nie pozwalają na mocowanie próżniowe. Możemy je mocować bezpośrednio na stole lub w uchwytach np. w imadłach.

Maszyna wyposażona jest w demontowaną głowicę z aktywnym nożem oscylacyjnym i bigownikiem. Można więc ciąć karton, tekturę, gumę, skórę oraz dokonywać rozkroju materiałów tapicerskich. Łączy w sobie funkcjonalność plotera frezującego i tnąco-bigujacego co czy z tej maszyny niezastąpione narzędzie przy produkcji mebli, reklam, opakowań oraz oczywiście przy wszelkiego typu usługach. Potrafi ciąć lub frezować w praktycznie każdym materiale.

Wyposażenie dodatkowe

Alternatywą dla wrzeciona bez wymiany jest wrzeciono z automatyczną wymianą narzędzi plus magazyn narzędzi. Usprawni to i skróci czas obróbki wymagającej zastosowania wielu narzędzi. Oszczędzi czas potrzebny przy ręcznej wymianie. 

Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić chłodzenie automatyczne powietrzem/mgłą olejową. Przyspieszy prace w każdym materiale, największa różnica ujawni się podczas frezowania w aluminium. Mgła olejowa nie tylko chłodzi narzędzie ale i smaruje. Zmniejsza przez to prawdopodobieństwo zalepienia się rowka wiórowego freza, co przedłuża jego żywotność.

Maszynę można również wyposażyć w skaner dotykowy. Spełnia on kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie płyt przed obróbką. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni.

Galeria
Uszczelka wycięta nożem oscylacyjnym (materiał: Gambit)
Nesting płyt meblarskich; na zdjeciu widoczna stopa dociskowo - odciągowa
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Elementy reklamy świetlnej
Obróbka tworzyw sztucznych
Cutter - wycinanie tektury
Wnętrze maszyny
Element wycięty z płyty aluminium 60 mm
Wnętrze sterownika
Filmy