Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Wielkoformatowa frezarka CNC do modeli i płyt

Maszyna o obszarze roboczym 2000 x 7000 mm. Obszar roboczy powala obrabiać płyty i modele których nie można wykonać na innych maszynach. Idealna do stolarki, wielkoformatowej reklamy oraz przemysłu lotniczego (szybowce, łopaty śmigłowców). Sztywna stalowa konstrukcja pomimo rozmiaru cechuje się wysoką sztywnością. Technologia High Speed pozwala na wydajną  pracę z zachowaniem wysokich dokładności dynamicznych. Chłodzenie powietrzem lub mgłą olejową zwiększa żywotność narzędzi i przyspiesza wykonywanie projektów w materiałach które mają tendencję do zalepiania rowków wiórowych frezów. 

 

Wyposażenie dodatkowe

Wrzeciono z Automatyczną Wymianą Narzędzi przyspieszyłoby pracę w projektach wymagających użycia wielu narzędzi. A dla tak długiej maszyny najlepszym rozwiązaniem magazynu narzędzi byłby magazyn jeżdżący na bramie.

Maszyna można wyposażyć w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie powierzchni przed obróbką i uwzględnienie krzywizny materiału przy wykonywaniu projektu. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

 

Oś obrotowa na stole pozwoliła by na obróbkę elementów obrotowych jak rzeźbione nogi do stołów, modele butelek do napojów czy po prostu elementów wymagających obróbki z kilku stron z jednego zamocowania. Dzięki zastosowaniu osi obrotowej możliwe też jest wykonywanie ślimaków do transportu butelek w rozlewniach. 

Frezarki wielkoformatowe występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Elementy reklamy świetlnej
Wnętrze maszyny
Element wycięty z płyty aluminium 60 mm
Wnętrze sterownika
Filmy