Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

CENTRUM OBRÓBKOWE DO DREWNA CNC BPF2140 HS

 Maszyna o obszarze roboczym 2100 na 4000 mm wyposażona jest w stół próżniowy podzielony na dwie sekcję. Na każdej sekcji obszar działania próżni jesteśmy w stanie elastycznie dostosowywać do wymagań obróbki, jest również kompatybilny z próżniowymi systemami mocowania niemieckiej firmy Schmalz. Podział na dwie sekcje daje możliwość pracy wahadłowej, dzięki czemu można lepiej wykorzystać czas pracy maszyny. Wrzeciono o mocy 9 kW z automatyczną wymianą narzędzi i magazyn obrotowy jeżdżący na bramie pozwalają na szybką i wydajną pracę wieloma narzędziami. Sterownik agregatów kątowych pozwala na montowanie pił tarczowych i frezów, daje to wielkie możliwości przy rozkroju płyt i pracach wymagających wierceń w powierzchniach bocznych (np. frezowanie kieszeni pod zamki lub wiercenia pod zawiasy w drzwiach). Automatycznie opuszczany kosz zwiększy skuteczność odciągu pyłów i poprawi komfort pracy. Maty naciskowe zwiększają poziom bezpieczeństwa przerywają i blokują możliwość pracy gdy ktoś znajduje zbyt blisko maszyny.

 

Wyposażenie dodatkowe

Maszyna może być wyposażona w automatycznie opuszczana głowicę z aktywnym nożem oscylacyjnym i bigownikiem. Można nią ciąć karton, tekturę, gumę, skórę oraz dokonywać rozkroju materiałów tapicerskich. Dzięki niej maszyna łączy w sobie funkcjonalność plotera frezującego i tnąco-bigujacego co czyni z tej maszyny niezastąpione narzędzie przy produkcji mebli, reklam, opakowań oraz oczywiście przy wszelkiego typu usługach.

Maszyna może być wyposażona w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie powierzchni przed obróbką i uwzględnienie krzywizny materiału przy wykonywaniu projektu.

Oś obrotowa na stole pozwoliła by na obróbkę elementów obrotowych jak rzeźbione nogi do stołów, modele butelek do napojów czy po prostu elementów wymagających obróbki z kilku stron z jednego zamocowania. Dzięki zastosowaniu osi obrotowej możliwe też jest wykonywanie ślimaków do transportu butelek w rozlewniach. 

Plotery Przemysłowe występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Kosz osłonowy z odciągiem wiórów
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Obróbka tworzyw sztucznych
Wnętrze maszyny
Obrotowy magazyn narzędzi
Narzędzia w magazynie obrotowym
Stół próżniowy
Kosz osłonowo - odciągowy
Wnętrze sterownika
Filmy