Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Centrum obróbcze do ślimaków

 Czteroosiowe centrum obróbcze do produkcji ślimaków podających butelki. Maszyna posiada oprogramowania pozwalające na  szybkie zaprojektowanie i wykonanie ślimaków dla linii produkcyjnych dla rozlewni. Oś na stole można demontować (w takim stanie maszyna prezentowana jest na zdjęciu), wtedy maszynę można użytkować jako uniwersalną frezarkę. Wrzeciono z automatyczną wymianą narzędzia, magazyn liniowy oraz chłodzenie powietrzem lub mgłą olejową sprawiają, że maszyna jest niezastąpiona do wykonywania prac w drewnie, płytach wiórowych, tworzywach sztucznych, aluminium, miedzi, stali i innych metalach.

 

Wyposażenie dodatkowe

Maszyna można wyposażyć w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie powierzchni przed obróbką i uwzględnienie krzywizny materiału przy wykonywaniu projektu. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

Centra obróbcze występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

Galeria
Liniowy magazyn narzędzi
Ślimak do transportu butelek
Wnętrze maszyny
Wnętrze sterownika
Filmy