Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Ploter Przemysłowy BPF 2040

Ploter Przemysłowy BPF 2040 jest jednym z naszych najpopularniejszych produktów. Tutaj przedstawiony w wersji ze stołem próżniowym podzielonym. Stoły próżniowe produkowane przez naszą firmę umożliwiają elastyczne dopasowanie obszaru roboczego do aktualnie wykonywanych zadań. Dodatkowo zastosowano podział na dwie niezależne sekcje próżni. Obszar roboczy 2000 x 4000 mm pozwoli na obróbkę dużych formatów. Wysoki Z 700mm umożliwi obróbkę wysokich modeli. Wrzeciono renomowanej firmy HSD o mocy 9kW z automatyczną wymianą narzędzi zapewni szybką i komfortową pracę. Maszyna nadaje się świetnie do pracy w drewnie i płytach drewnopochodnych, zainstalowane chłodzenie mgłą olejową pozwoli na pracę w blachach metalowych i tworzywach sztucznych. Największa zaletą jest tu jednak technologia High Speed pozwalająca na osiąganie prędkości 54m/min (900 mm/s).

Maszyna jest wyposażona w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie płyt przed obróbką. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

Wyposażenie dodatkowe

Aby rozszerzyć funkcjonalnośćmaszyny idealnym rozwiązaniem byłoby użycie agregatu kątowego. można na nim zamontować piłę tarczową lub frez, dzięki temu można wiercić w boku płyty pod zawiasy czy wybierać kieszenie pod zamki

Oś obrotowa na stole pozwoliła by na obróbkę elementów obrotowych jak rze¼bione nogi do stołów, modele butelek do napojów czy po prostu elementów wymagających obróbki z kilku stron z jednego zamocowania. Dzięki zastosowaniu osi obrotowej możliwe też jest wykonywanie ślimaków do transportu butelek w rozlewniach. 

Zamiast magazynu liniowego można zastosować magazyn obrotowy jeżdżący na bramie. Dzięki niemu wymiana narzędzi będzie jeszcze szybsza. 

 

Plotery Przemysłowe występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

 

Galeria
Liniowy magazyn narzędzi
Nesting płyt meblarskich; na zdjeciu widoczna stopa dociskowo - odciągowa
Obróbka płyty dibondu; wyciecie i rowki pod zagięcie
Obróbka tworzyw sztucznych
Wnętrze maszyny
Stół próżniowy
Wnętrze sterownika
Filmy
Ploter Przemysłowy BPF 2040
OBRABIANE MATERIAŁY: