Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Ploter Przemysłowy BPF 1245

 

Ploter przemysłowy o obszarze roboczym 1200 x 4500mm ze stołem płaskim. Stół taki umożliwia zastosowanie szerokiej gamy produktów firmy Schmalz dając pełną dowolność w ilości oraz położeniu przyssawek dzięki czemu nawet przy obróbce skomplikowanych kształtów montaż jest szybki i pewny. Przyssawki są  podłączone przewodami elastycznymi do pompy próżniowej renomowanej firmy Becker o wydajności 70m3/h. Wrzeciono o mocy 9kW z automatyczną wymianą narzędzi przyspiesza wykonanie projektów, eliminując konieczność zmiany narzędzi przez człowieka. Magazyn pomieści 10 narzędzi dzięki czemu ingerencja operatora nie będzie potrzebna nawet przy bardzo wymagających projektach. Maszyna wyposażona jest w osłonę z wyjściem od odciągu. Automatycznie opuszczana osłona może być połączona elastycznym przewodem z odciągiem jedno- lub dwuworkowym. Usunie to znaczną część pyłów i wiórów powstających przy pracach w drewnie i płytach drewnopodobnych. Znacząco podnosi to komfort pracy i pozwala na łatwiejsze utrzymanie maszyny i otoczenia w czystości.

Wyposażenie dodatkowe

Maszyna może być wyposażona w skaner dotykowy, spełniający kilka funkcji. Pierwsza to wykorzystanie do skanowania obiektów 3D jak również do skanowania obrysów elementów płaskich. Druga, możemy użyć do wspomagania bazowania. Pozwoli dokładnie ustawić bazę w narożniku, środku otworu lub walca, ustalić nachylenie płaszczyzny. Trzecia możliwość to skanowanie płyt przed obróbką. Zdarza się że obrabiane przez nas materiały nie mają takiej samej grubości na całej powierzchni, w zależności od rodzaju obróbki może to być albo całkowicie niemożliwe albo efekt uzyskany nie będzie nas zadowalał. Powiedzmy frezowanie wzoru przy zagłębieniu 0.5mm może spowodować że w niektórych miejscach zagłębienie będzie 0.1mm a niektórych 1mm. Różnica już przy zwykłym frezie palcowym jest kolosalna, a wyobra¼my sobie co się stanie jeżeli użyjemy frezu kulistego lub kształtowego. Dzięki głowicy dotykowej możemy przed obróbką zebrać zgrubnie kształt i na jego podstawie skorygować zagłębienie narzędzia. Efekt będzie taki że zagłębienie nawet na bardzo krzywym materiale będzie takie samo zagłębienie względem powierzchni. 

Aby rozszerzyć funkcjonalność maszyny idealnym rozwiązaniem byłoby użycie agregatu kątowego. Można na nim zamontować piłę tarczową lub frez, dzięki temu można wiercić w boku płyty pod zawiasy czy wybierać kieszenie pod zamki.

Zamiast magazynu liniowego można zastosować magazyn obrotowy jeżdżący na bramie. Dzięki niemu wymiana narzędzi będzie jeszcze szybsza

 

 

Plotery Przemysłowe CNC występują w wielu wersjach. Na następnej stronie tabela zawierająca pełne dane dotyczące rozmiaru obszaru roboczego, rodzajów wrzecion i wyposażenia dodatkowego.

Galeria
Liniowy magazyn narzędzi
Wnętrze maszyny
Wnętrze sterownika
Filmy