Kimla.pl Kimla.pl Kimla.pl
>>start /

Waterjet Micro 0505

Najmniejszy waterjet jaki produkuje nasza firma posiada obszar roboczy o rozmiarach 500 x 500mm. Jest w pełni zabudowany aby zabezpieczyć otoczenie i operatora przed rozbryzgami wody, a niewielka konstrukcja pozwala ustawienie maszyny w mniejszych pomieszczeniach. Doświadczenie zdobyte na dużych maszynach zostało tu w pełni wykorzystane, dzięki czemu otrzymujemy maszynę o niewielkich rozmiarach pozwalającą na obróbkę detali korzystając w pełni z technologii waterjet. Maszyna została zaprojektowana z myślą o uczelniach i firmach, w których wycinane są detale o niewielkich rozmiarach.

Już dostępna z najnowszym systemem sterowania High Speed z całkowicie automatycznym generatorem ścieżki narzędzia.

Pełna biblioteka materiałów
Nesting - system rozkładu optymalnego
Automatyczne ścieżki dla części w otworach
Parametryczne wejścia w materiał
Automatyczne usuwanie efektu stożka
Wczytywanie wielu plików DXF na raz
Wybór jakości cięcia na dowolnych krawędziach

POBIERZ KATALOG W PDF

Przeczytaj też artykuł o pompach:
http://www.kimla.pl/wzmacniaczowa-czy-korbowodowa

 

Najniższe koszty utrzymania pompy i głowicy
Kimla produkowane maszyny waterjet wyposaża w pompę wysokociśnieniowa ze wzmacniaczem ciśnienia i osprzętem renomowanej amerykańskiej firmy Accustream. Pompy produkowane przez Accustream wyróżniają się najniższymi kosztami utrzymania, które wynoszą ok. 1.25 USD na godzinę pracy. Na uwagę zasługuje fakt że koszty utrzymania pomp niektórych producentów są nawet czterokrotnie wyższe. Jest to szczególnie istotne, ponieważ na konkurencyjnym rynku usług waterjet koszty eksploatacyjne mogą decydować o powodzeniu przedsięwzięcia.


Regulacja ilości ścierniwa
Maszyny Kimla wyposażone są w regulator ścierniwa firmy Accustream z płynnie regulowaną ilością garnetu dostarczanego do głowicy. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie ilości ścierniwa do ciętego materiału i specyficznych warunków obróbki.


Kompaktowa konstrukcja zajmująca niewiele przestrzeni
Produkowane przez firmę Kimla maszyny waterjet charakteryzują się niezwykle kompaktową konstrukcją, która wymaga niewiele przestrzeni i jest wygodna w obsłudze. Dostęp do materiału leżącego na ruszcie wanny jest możliwy z czterech stron i pozwala operatorowi na swobodne operowanie materiałem i zbieranie wyciętych detali.


Zasobnik ścierniwa 300kg z systemem zasypowym
Zbiorniki na ścierniwo dostarczane z maszynami Kimla mają pojemność 200 litrów co pozwala na wielogodzinne cięcie bez
konieczności przerywania pracy w celu uzupełnienia ścierniwa. Pojemnik zasypowy pozwala na wygodne uzupełnianie ścierniwa poprzez zastosowanie automatycznie podnoszącego się zaworu grzybowego.


Płynna regulacja prędkości cięcia
Prędkość posuwu przy cięciu na maszynach waterjet jest uzależniona od rodzaju materiału, jego grubości i jakości, którą chcemy uzyskać. W niektórych maszynach nie ma możliwości wybrania innej prędkości posuwu, niż założył producent. W maszynach Kimla jest możliwość płynnej regulacji prędkości posuwu umożliwiając operatorowi dostosowanie prędkości do szczególnych wymagań.


Serwonapędy cyfrowe AC
Maszyny Waterjet powinny być napędzane silnikami umożliwiającymi pewne i powtarzalne odwzorowanie obrabianego kształtu. W związku z tym na napędach nie powinno się oszczędzać. Niektóre firmy (włącznie z tymi renomowanymi) stosują do napędu posuwów silniki krokowe, które nie mają sprzężenia zwrotnego pozycji i w przypadku przeciążenia mogą tą pozycję utracić "zgubić kroki" niszcząc cały materiał. W maszynach waterjet Kimla zastosowano nowoczesne serwonapędy AC ze sterowaniem wektorowym i sprzężeniem zwrotnym pozycji do ciągłej kontroli położenia głowicy.

Galeria
Manometry ciśnienia oleju i wody pompy AccuStream A-6015
Pompa AccuStream A-6015
Wycinanie elementu z aluminium maszyną waterjet z głowicą pięcioosiową
Głowica do piecioosiowej maszyny Waterjet
WaterJet - wycinanie w kamieniu
WaterJet - wycinanie aluminium 15mm
Element wycięty z płyty aluminium 60 mm
Model prototypu głowicy waterjeta 5-cio osiowego
Wnętrze sterownika
Filmy